Inne
Według prawa kanonicznego cyklizmu - "Żeby jeździć, trzeba jeździć ...", a że najprzyjemniej jeździ się w pięknych okolicznościach przyrody, to często trzeba rower w te okoliczności dowieść. A jak tego przewiezienia dokonać najprzyjemniej? Aktualnie mam jedną odpowiedź : Thule Epos.
Artur Drzymkowski
Pęknięta rama karbonowa czy uszkodzony drogi komponent jest jedną z największych obaw każdego właściciela roweru. Dokładne ustawienie momentu obrotowego przy dokręcaniu śrub może oznaczać różnicę między przyjemną jazdą a koniecznością udania się do serwisu rowerowego. Warto więc zamiast coś dokręcać "na wyczucie" użyć do tego celu klucza dynamometrycznego. Ciekawym rozwiązaniem, które może zapobiec takiemu czarnemu scenariuszowi jest podręczny klucz dynamometryczny Topeak Nano Torqbox X.
Tadeusz Pietrzak
"Jadę na rowerze, słuchaj do byle gdzie, rower mam posłuchaj w taki różowy Jazz, może byś tak wpadł popedałować" - z telefonu płyną energetyzujące słowa Lecha Janerki. Chcesz jednak zmienić na operowe nuty Ramstein z albumu Tour De France. Sięgasz spoconą ręką do tylnej kieszonki, a rower zaczyna niebezpiecznie halsować. Co wtedy, co wtedy?
Michał Śmieszek
Czytaj więcej: Crong Bike-Clip Enduro - Chwyt kit czy jednak real enduro master-blaster?
Każdy pasjonat kolarstwa stara się utrzymać swój rower w dobrej kondycji i zazwyczaj ten odwdzięcza się bezawaryjnością. Jednak nigdy nie wiadomo co nas spotka na trasie i wtedy warto mieć przy sobie podstawowe narzędzia, a najlepiej tzw. Multitool.
Maciej Paterak
Kiedyś znajomy mechanik rowerowy powiedział mi, że do ram rowerowych oraz komponentów wykonanych z karbonu bez klucza dynamometrycznego lepiej nie podchodzić. Sporo w tym stwierdzeniu jest prawdy. Kupujemy drogie „karbonowe rowery”, a niekiedy w trakcie prostego serwisu wystarczy ciut za mocno dokręcić śrubkę i usłyszymy cichy, złowieszczy trzask pękającego kompozytu. Całe szczęście pękniętą ramę można naprawić ale koszt takiej naprawy jest wysoki. Może warto jest więc zainwestować te kilkadziesiąt złotych w klucz dynamometryczny np. Topeak Nano Torqbar.
Tadeusz Pietrzak
Czytaj więcej: Klucz Topeak Nano Torqbar 5 – bez niego do karbonu nie podchodź
Firma Thule, znana ze znakomitych bagażników rowerowych i innych produktów mobilnych, od kilku lat oferuje szeroką gamę plecaków rowerowych, także z systemem hydracyjnym. Nas zainteresował najmniejszy 3 litowy plecak z kolekcji Vital - Thule Vital 3.
Ryszard Biniek
Stary Niedźwiedź mocno śpi, stary niedźwiedź mocno śpi. My się go boimy na palcach chodzimy jak się zbudzi, to nas zje! Ale może zanim się zbudzi, to da nam się wygodnie wyspać?
Michał Śmieszek
Czytaj więcej: Stary Niedźwiedź mocno śpi.....Recenzja hamaka Tigerwood Niedźwiedź
Na hak w moim samochodzie trafił topowy bagażnik rowerowy z platformą na 2 rowery EasyFold XT, potentata w branży - szwedzkiej firmy Thule. Od wielu lat często używam bagażników na hak do przewożenia różnych rowerów, tak więc mając swoje oczekiwania oraz doświadczenie postaram się przedstawić, jak subiektywnie oceniam tą perełkę Thule. Czytajcie, zatem dalej...
Ryszard Biniek
Czytaj więcej: Test bagażnika rowerowego na hak z platformą na 2 rowery Thule EasyFold XT
Jakiś czas temu (o czym mało kto wie) Giant wprowadził do sprzedaży mleczko uszczelniające. Wpadło ono w moje ręce już w zeszłym roku, czyli ładnych kilka miesięcy temu. Od tamtej pory mleko hula w oponach wszystkich moich rowerów. Jak się domyślacie musi być niezłe.
Bartosz Bidas
Czytaj więcej: Test uszczelniacza GIANT do opon bezdętkowych
Do testów dostaliśmy nowość z kolekcji tajwańskiego producenta na kok 2018. Pompkę czy też właściwie zbiornik, służący do obsługi systemów bezdętkowych czyli Giant Control Tank. W naszej teamowej nomenklaturze uzyskał On kod "Bazooka" :) Jak się z tego strzela? Zapraszam do testu ...
Artur Drzymkowski
Nie ma zmiłuj każdy rower kiedyś się psuje. Niestety, najczęściej dzieje się to w najmniej odpowiednim momencie np. w czasie dojazdu do pracy, podczas zmagań na maratonie lub gdy mkniemy po górskim szlaku. I wtedy pojawia się on - multitool aka „narzędziownik”, ten jeden jedyny, niezastąpiony, dzięki któremu nasz rower znów odzyska dawny wigor.
Tadeusz Pietrzak
Z produktami Fenwicksa spotkałem się ponad rok temu. Choć mam już dawno za sobą łatwowierność w olśniewające pokazy oraz reklamę i dość sceptycznie podchodzę do wszelkich wystrzałowych wynalazków, to, to co pokazują chłopcy z AJ'S wzbudziło moje głębsze zainteresowanie. A szczególnie pianka do czyszczenia napędu.
Ryszard Biniek